Ana içeriğe atla

Amerika'da Yapılan CV Doğruluğu Araştırması

Amerika'da Yapılan CV Doğruluğu Araştırmasına göre %85 kişilerin hazırlamış oldukları CVlerde gerçek dışı bilgi verdikleri için işe alınan personellerin daha sonradan bu gerçeklikleri ortaya çıktığında işten atıldıkları görülmüştür. (Örnek: Yahoo CEO su)
Neden insanın üzerinde bir özelliği olmadan o özelliği varmış gibi gösterir ???
Bu soruya cevaben genelde insanların gerçekten tembel oluşudur ve kendilerini tanımadıkları ortamlarda entellektüel görünüm vermek istediklerinden kaynaklanmaktadır. Çünkü ortam ya ezikler ortamıdır veya ezik olmayan gerçek entellektüel ortamdır.
Daha Fazla konuşmiyim yapılacak tek şey vardır. Gerçekten olduğumuz gibi görünmek.....

Yorumlar

  1. Magento web tasarım olarak artık bloğunuzu sıklıkla takip ediyoruz yaptığınız paylaşımlar çok iyi , başarılarınızın ve paylaşımlarınızın devamını dileriz.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Çok Masum ve Çok Tehlikeli İşler !

Çocuklar ilk doğduğunda masum, temiz, yepyeni bir defterin sayfasının başlangıcı gibi hayata adım atarlar. Minicik eller, yumuk yumuk vücut, hayran hayran bakışları bulunmaktadır. Mis gibi kokar... Canından bir can... büyüdükçe çevresindeki farkındalıkların farkına varmak... ilgi çeken durumlara ilgi göstermek... hele hele çizgi filmler gibi düşünmeye başlamaları... çizgi film kahramanlarının vurdulu kırdılı ölümlü halleri sonra da tekrar hayata dönmeleridir. Çocuklarda böyle bir düşüncenin var oluşu .. yani çizgi film gibi düşünmeleri gayet masumca fakat büyük tehlikelerin olduğunu ya büyüklerinin yardımıyla veya ne yazık ki yaşayarak anlamalarıdır. Biz büyüklerin en önemli sorumluluğu hayatın güzel fakat bir o kadar da sorumluluğu ve amacının olduğunu anlatabilmek... Bu bile bazen büyük bir problem haline gelebilmektedir.... dikkat!